Aktualności

Jeśli chcesz poznać nas bardziej

Sprawy bieżące


PODZIĘKOWANIE
Dzisiaj (21-08-2020) zakończyliśmy zbiórkę środków na pomoc po pożarze w Kobieli. Bardzo dziękuję Druhnom i Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiwitach za inicjatywę zbiórki i pomoc poszkodowanym.
Szczególne podziękowanie kieruję do wszystkich OFIARODAWCÓW - dzięki Waszej hojności zebraliśmy kwotę

12 440,00 zł.

Wszystkie wpłacone środki zostały przekazane na konto Pani Aleksandry. Wszystkim OFIARODAWCOM za dar serca, także w imieniu OBDAROWANYCH, bardzo serdecznie dziękuję

Prezes Zarządu – Janusz Sklepowicz


- Kolejny pożar i konieczna kolejna pomoc. Dzisiaj (22-07-2020) we wsi Kobiela spalił się dom. Wspólnie z OSP Kiwty zbieramy środki na pomoc dla poszkodowanej rodziny. Jeśli chcesz pomóc wpłać na konto Fundacji (numer na dole strony) dowolną kwotę z dopiskiem "Ostrowska". Dziękujemy.


- W czasie trwania "Szlachetnej paczki" poznaliśmy historię trzyosobowej rodziny (niepełnej), w której mała Alicja, uczennica szkoły podstawowej boryka się z problemem stomii. Woreczki stomijne nie utrzymują się prawidłowo przy ciele dziecka: dziecko jest stale w ruchu, nie potrafi zachowywać się jak manekin. Powoduje to odklejanie się worków i brudzenie odzieży i problemy z poczuciem własnej godności. Do teraz matka zajmowała się córką, zmieniała woreczki kilka razy dziennie - nie pracowała (zasiłek z ZUS). ZUS w najbliższym czasie przestanie wypłacać zasiłek - matka musi szukać pracy - a Fundacja postanowiła znaleźć pieniądze na wynajęcie kogoś odpowiedzialnego, do zastąpienia matki w opiece nad dziewczynką w czasie lekcji w szkole. Jeśli masz jakieś środki przeznaczone na dobroczynność, to wpłać na nasze konto z dopiskiem "Alicja". Możesz rónież przekazać nam 1% swojego podatku - program PIT na stronie HOME.


2019

Pomoc dla wielodzietnej rodziny po pożarze

W listopadzie udało się doprowadzić do zakończenia prac budowlanych: remont kuchni i sieni. Bardzo dużą pomoc rodzina otrzymała od sąsiadów, niektórych instytucji społecznych i gminnych.
Fundacja zakupiła (zgodnie z życzeniem obdarowanych) sprzęty AGD: zamrażarkę i kuchenkę gazową.


Fantomy dla OSP

We wrześniu Fundacja przekazała OSP Kiwity 2 fantomy: osoby dorosłej i dziecka. Fantomy będą służyły do szkoleń z zasad pierwszej pomocy, jakie OSP Kiwity cyklicznie organizuje dla dzieci i dorosłych.


Pomoc po skutkach trąby powietrznej

W kwietniu Fundacja sfinansowała zakup blachy na pokrycie dachu stodoły, którą odbudowano po zawaleniu na skutek działania trąby powietrznej. Stodoła jest ważną częścią gospodarstwa rolnego i rodzina poszkodowana dążyła do jak najszybszej odbudowy. Znów okazało się, że sąsiedzi i znajomi potrafili wspaniale pomóc w odbudowie, zarówno przez wsparcie finansowe jak i przez własną pracę.


Lata poprzednie

Nie chcemy tu prowadzić typowego bloga, więc ograniczymy się tylko do kilku poważniejszych działań, jakie przez ostatnie lata prowadziliśmy - pominiemy wskazane już na stronie HOME


Współpraca z Zespołem Szkół w Kiwitach

Współpraca trwa już około 10 lat. W różnych latach podejmowaliśmy różne działania. Zaczęło się od Programu OPIEKUN, a później były to niecykliczne działania: zabawa choinkowa, dzień "pluszowego misia" itp. przekazaliśmy projektor multimedialny, a w poprzednim roku zorganizowaliśmy całoroczny konkurs "Najlepszy kolega/koleżanka", który wyłonił uczniów najbardziej lubianych za m.in. życzliwość. Zwycięzcy otrzymali tablety, a wszyscy nominowani dyplomy.


Pomoc dla kobiet

Pomogliśmy 2 kobietom w zakupie urządzeń podnoszących poziom ich życia.
W pierwszym przypadku była to zmywarka dla kobiety walczącej o utrzymanie 5-cio osobowej rodziny: mąż "poszukujący" pracy, a kobieta z nietypową chorobą, przy której kontakt z wodą wzmagał oznaki choroby.
Drugie urządzenie to pompa do wody pitnej dla matki z 5 dzieci (mąż w więzieniu), która do tego czasu nie miała dostępu do wody pitnej w obszarze swojego gospodarstwa. Przy deszczowych miesiącach studnia z wodą podłej jakości jakoś się zapełniała, ale wodę pitną musiała przywozić z zewnątrz. Gmina odmówiła dalszej pomocy. Podczas wizji lokalnej udało się stworzyć projekt czerpania wody z dobrej studni, ale potrzebna była pompa z osprzętem, którą zakupiła Fundacja.


Trąba powietrzna w Rytlu

Po słynnej na całą Polskę klęsce trąby powietrznej w Rytlu, postanowiliśmy dzieciom, które starciły wszystko ofiarować zabawki. Były to wymagające nieco wysiłku "składanki" z drewna. Zawieźliśmy kilkadziesiąt zestawów zabawek. Sądząc po reakcji, były tym uczniom bardzo potrzebne.


...

O innych działaniach nie będziemy już pisać. Cały czas są jakieś "drobne potrzeby", którym staramy się w miarę możliwości zaradzić. A wszystko to dzięki tym, którzy wspierają nas finansowo.
Poniżej kilka obrazków, które potwierdzają nasze działania.


Obrazki