Aktualności

Jeśli chcesz poznać nas bardziej

Sprawy bieżące


UKRAINA

Szanowni Państwo. Informuję, że Fundacja OPIEKUN w porozumieniu z Wójtem Gminy Kiwity panem Wiesławem Tkaczukiem utworzyła subkonto bankowe do zbiórek pieniężnych, które będą wykorzystane wyłącznie na pomoc dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie Gminy Kiwity. Wydatkowanie zebranych na tym koncie środków będzie konsultowane z Urzędem Gminy. Subkonto będzie działało przez cały okres, w którym na terenie gminy będą przebywali uchodźcy z Ukrainy. Wpłat z tytułem "UKRAINA" proszę dokonywać na numer konta: 98 1090 2718 0000 0001 4993 0084. Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękuję.
Janusz Sklepowicz - Prezes Zarządu

2021

Ponieważ uruchomiliśmy nasz Facebook, żeby nie powielać informacji - aktualności proszę obserwować na facebook.com/FundacjaOpiekun/

16-12-2021

Odrobina trochę lepszych wiadomości: zakończyliśmy przekazywanie paczek świątecznych dla rodzin i osób, które (według naszych informacji) takiej pomocy potrzebowały. Najbardziej cieszyły nas: zaskoczenie a potem uśmiech na twarzy obdarowanych. Idą Święta!
Mamy jeszcze pewną niespodziankę, ale o tym w przyszłym tygodniu.

09-11-2021

Fundacja OPIEKUN jako Organizacja Pożytku Publicznego otrzymała od Gminy Kiwity prawo użytkowania lokalu w GOK-u w Kiwitach. Lokal wymagał remontu i wyposażenia, a środki na ten cel Fundacja pozyskała z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z siedzibą w Warszawie. Zadanie zostało ukończone dnia 31-10-2021 r.

Mamy już teraz miejsce do spotkań i planowania działań ze wszystkimi chętnymi do współpracy. W najbliższym czasie uruchomimy kanał na Facebooku, aby informacje o działaniach Fundacji szybciej ocierały do zainteresowanych.
Wszystkie osoby chętne do działania zapraszamy do współpracy (tel. 89 6707201 lub 500 150 722).

Janusz Sklepowicz - Prezes Zarządu

28-10-2021

- Zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanych rolników - pożar obory w Bartnikach. Mimo "szumu medialnego" poszkodowani czują się opuszczeni, bo mimo wielu zapewnień otrzymali dotąd niewiele. Tym bardziej chcę podziękować wszystkim Ofiarodawcom, którzy wsparli naszą zbiórkę. Zebraliśmy 32 854,24 zł, które zostały przekazane poszkodowanym.
Dziękuję wszystkim, za dar serca.

21-09-2021

- W nocy w Bartnikach spaliła się obora wraz ze 150 sztukami bydła. Szczegóły opisane w Tygodniku Rolniczym https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polskie-mleko/dramat-rolnikow-z-bartnik-w-pozarze-stracili-obore-i-150-sztuk-bydla-jak-im-pomoc/"

Darowizny prosimy oznaczać dopiskiem "BARTNIKI". Dziękujemy za każdą wpłatę.
DLA WYJAŚNIENIA: Fundacja NIE POBIERA żadnych opłat - cała kwota jest przekazywana poszkodowanym.


30-06-2021

- Zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy dla ofiar pożaru w Krekolach. Ofiarodawcy wpłacili 4 900,00 zł, które zostały przekazane poszkodowanym. Dziękuję wszystkim, którzy podzielili się z potrzebującymi.

08-06-2021

- Kolejna tragedia w okolicy - pożar budynku gospodarczego. W nocy z 4/5 czerwca wsi Krekole spalił się budynek gospodarczy. Wewnątrz było bydło i wyposażenie. Spłonęły również panele fotowoltaiczne zamontowane na dachu. Rodzina z czwórką dzieci znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Jak zawsze najszybsza jest pomoc sąsiedzka, ale jeśli chcesz pomóc wpłać na konto Fundacji (numer na dole strony) dowolną kwotę z dopiskiem "Krekole". Zbiórkę prowadzimy do 22 czerwca. Dziękujemy za każdą wpłatę.
DLA WYJAŚNIENIA: Fundacja NIE POBIERA żadnych opłat - cała kwota jest przekazywana poszkodowanym.


2021


PODZIĘKOWANIE

22-02-2021 zakończyliśmy zbiórkę środków dla rodziny z Kierwin. Lista ofiarodawców jest bardzo długa, są też wpłaty zagraniczne. Rodzina dotknięta tragedią utraty domu otrzyma z tej zbiórki kwotę:

34 686,19 zł.

Jak zwykle chcę podziękować ofiarodawcom za wsparcie, a druhom z OSP Kiwity za ich zaangażowanie w pomoc rodzinie, które nie skończyło się wraz z ugaszeniem pożaru, ale w różnych formach trwa nadal. Wszystkie zebrane środki zostaną przelane na konto poszkodowanych, a jeśli jeszcze jakieś środki wpłyną, zostaną przekazane w późniejszym terminie.

Prezes Zarządu – Janusz Sklepowicz


08-02-2021

- Kolejny rok rozpoczął się kolejną tragedią - pożar domu i konieczna kolejna pomoc. We wsi Kierwiny spalił się dom, w którym mieszkało 6 osób, w tym dwoje dzieci. Wspólnie z OSP Kiwty zbieramy środki na pomoc dla poszkodowanej rodziny. Jeśli chcesz pomóc wpłać na konto Fundacji (numer na dole strony) dowolną kwotę z dopiskiem "Kierwiny". Zbiórkę prowadzimy do 22 lutego. Dziękujemy za każdą wpłatę.2020


PODZIĘKOWANIE
Dzisiaj (21-08-2020) zakończyliśmy zbiórkę środków na pomoc po pożarze w Kobieli. Bardzo dziękuję Druhnom i Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiwitach za inicjatywę zbiórki i pomoc poszkodowanym.
Szczególne podziękowanie kieruję do wszystkich OFIARODAWCÓW - dzięki Waszej hojności zebraliśmy kwotę

12 440,00 zł.

Wszystkie wpłacone środki zostały przekazane na konto Pani Aleksandry. Wszystkim OFIARODAWCOM za dar serca, także w imieniu OBDAROWANYCH, bardzo serdecznie dziękuję

Prezes Zarządu – Janusz Sklepowicz


- Kolejny pożar i konieczna kolejna pomoc. Dzisiaj (22-07-2020) we wsi Kobiela spalił się dom. Wspólnie z OSP Kiwty zbieramy środki na pomoc dla poszkodowanej rodziny. Jeśli chcesz pomóc wpłać na konto Fundacji (numer na dole strony) dowolną kwotę z dopiskiem "Ostrowska". Dziękujemy.


- W czasie trwania "Szlachetnej paczki" poznaliśmy historię trzyosobowej rodziny (niepełnej), w której mała Alicja, uczennica szkoły podstawowej boryka się z problemem stomii. Woreczki stomijne nie utrzymują się prawidłowo przy ciele dziecka: dziecko jest stale w ruchu, nie potrafi zachowywać się jak manekin. Powoduje to odklejanie się worków i brudzenie odzieży i problemy z poczuciem własnej godności. Do teraz matka zajmowała się córką, zmieniała woreczki kilka razy dziennie - nie pracowała (zasiłek z ZUS). ZUS w najbliższym czasie przestanie wypłacać zasiłek - matka musi szukać pracy - a Fundacja postanowiła znaleźć pieniądze na wynajęcie kogoś odpowiedzialnego, do zastąpienia matki w opiece nad dziewczynką w czasie lekcji w szkole. Jeśli masz jakieś środki przeznaczone na dobroczynność, to wpłać na nasze konto z dopiskiem "Alicja". Możesz rónież przekazać nam 1% swojego podatku - program PIT na stronie HOME.


2019

Pomoc dla wielodzietnej rodziny po pożarze

W listopadzie udało się doprowadzić do zakończenia prac budowlanych: remont kuchni i sieni. Bardzo dużą pomoc rodzina otrzymała od sąsiadów, niektórych instytucji społecznych i gminnych.
Fundacja zakupiła (zgodnie z życzeniem obdarowanych) sprzęty AGD: zamrażarkę i kuchenkę gazową.


Fantomy dla OSP

We wrześniu Fundacja przekazała OSP Kiwity 2 fantomy: osoby dorosłej i dziecka. Fantomy będą służyły do szkoleń z zasad pierwszej pomocy, jakie OSP Kiwity cyklicznie organizuje dla dzieci i dorosłych.


Pomoc po skutkach trąby powietrznej

W kwietniu Fundacja sfinansowała zakup blachy na pokrycie dachu stodoły, którą odbudowano po zawaleniu na skutek działania trąby powietrznej. Stodoła jest ważną częścią gospodarstwa rolnego i rodzina poszkodowana dążyła do jak najszybszej odbudowy. Znów okazało się, że sąsiedzi i znajomi potrafili wspaniale pomóc w odbudowie, zarówno przez wsparcie finansowe jak i przez własną pracę.


Lata poprzednie

Nie chcemy tu prowadzić typowego bloga, więc ograniczymy się tylko do kilku poważniejszych działań, jakie przez ostatnie lata prowadziliśmy - pominiemy wskazane już na stronie HOME


Współpraca z Zespołem Szkół w Kiwitach

Współpraca trwa już około 10 lat. W różnych latach podejmowaliśmy różne działania. Zaczęło się od Programu OPIEKUN, a później były to niecykliczne działania: zabawa choinkowa, dzień "pluszowego misia" itp. przekazaliśmy projektor multimedialny, a w poprzednim roku zorganizowaliśmy całoroczny konkurs "Najlepszy kolega/koleżanka", który wyłonił uczniów najbardziej lubianych za m.in. życzliwość. Zwycięzcy otrzymali tablety, a wszyscy nominowani dyplomy.


Pomoc dla kobiet

Pomogliśmy 2 kobietom w zakupie urządzeń podnoszących poziom ich życia.
W pierwszym przypadku była to zmywarka dla kobiety walczącej o utrzymanie 5-cio osobowej rodziny: mąż "poszukujący" pracy, a kobieta z nietypową chorobą, przy której kontakt z wodą wzmagał oznaki choroby.
Drugie urządzenie to pompa do wody pitnej dla matki z 5 dzieci (mąż w więzieniu), która do tego czasu nie miała dostępu do wody pitnej w obszarze swojego gospodarstwa. Przy deszczowych miesiącach studnia z wodą podłej jakości jakoś się zapełniała, ale wodę pitną musiała przywozić z zewnątrz. Gmina odmówiła dalszej pomocy. Podczas wizji lokalnej udało się stworzyć projekt czerpania wody z dobrej studni, ale potrzebna była pompa z osprzętem, którą zakupiła Fundacja.


Trąba powietrzna w Rytlu

Po słynnej na całą Polskę klęsce trąby powietrznej w Rytlu, postanowiliśmy dzieciom, które starciły wszystko ofiarować zabawki. Były to wymagające nieco wysiłku "składanki" z drewna. Zawieźliśmy kilkadziesiąt zestawów zabawek. Sądząc po reakcji, były tym uczniom bardzo potrzebne.


...

O innych działaniach nie będziemy już pisać. Cały czas są jakieś "drobne potrzeby", którym staramy się w miarę możliwości zaradzić. A wszystko to dzięki tym, którzy wspierają nas finansowo.
Poniżej kilka obrazków, które potwierdzają nasze działania.


Obrazki