Działania

2022

Od 4 października uruchamiamy świetlicę dla osób starszych DZIEŃ DOBRY.  Świetlica będzie działała w każdy wtorek, w godz. od 8:00 do 13:00 w budynku GOK w Kiwitach. Do świetlicy można przywieźć osobę starszą, niesamodzielną, której nie można zostawić samej w domu na czas załatwiania ważnych, koniecznych wizyt w urzędzie, banku, u lekarza itp. Zapewniamy opiekę, poczęstunek, gry i zabawy dostosowane do wieku. Do świetlicy zapraszamy też inne osoby starsze (55+), które chciałyby spotkać się z rówieśnikami, porozmawiać, pograć w gry i ogólnie "rozerwać się". Działanie świetlicy Fundacja OPIEKUN pokrywa ze środków własnych - uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów.

W maju kolejny pożar. Pomogliśmy pogorzelcom ze środków własnych finansując zakupy art. spożywczych.

W kwietniu na podstawie umowy z Narodowym Instytutem Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego otrzymaliśmy kolejny grant na doposażenie Fundacji oraz na utworzenie nowej strony internetowej - tej właśnie.

W związku z sytuacją w Ukrainie i napływem uchodźców, w porozumieniu z Gminą Kiwity Fundacja uruchomiła w marcu specjalne konto do zbiórek pieniężnych na potrzeby Ukraińców. Społeczność Gminy wykazała się wielką ofiarnością w przynoszeniu darów rzeczowych, które były magazynowane w remizie OSP. Jednak wiadomo, że przyjdzie czas, gdy będą potrzebne pieniądze. (post)

2021

Rok rozpoczął się kolejnym pożarem domu we wsi Kierwiny. Zebraliśmy 36 127,91 zł na pomoc dla pogorzelców.

W czerwcu kolejny pożar we wsi Krekole. Spalona obora i kilka krów. Zebraliśmy 5 500,00 zł.

W lipcu rozpoczęliśmy wypłacanie rocznego stypendium. Dziewczynka urodziła się w 2012 roku z tyloma wadami, że jedynie siła miłości rodziców utrzymuje ją przy życiu.  Jedno z rodziców musiało zrezygnować z pracy.  

We wrześniu Fundacja podarowała UG Kiwity 2 drukarki BROTHER HL-L5200DW.

W październiku kolejny wielki pożar - tym razem nowo wybudowana obora we wsi Bartniki. Spaliło się ok. 150 krów. Rolnicy zostali bez środków do życia. Zbiórka prowadzona przez Fundację pozwoliła przekazać rolnikom 34 174,24 zł.

W listopadzie Fundacja otrzymała od Gminy Kiwity w użytkowanie lokal, w którym będziemy mogli realizować projekty. Remont i wyposażenie sfinansowaliśmy że środków pozyskanych z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach projektu PROO. (zdjęcia)

W listopadzie kupiliśmy nową kuchenkę gazową samotnemu ojcu, wychowującemu kilkuletniego synka. Stara była nieszczelna i ulatniał się z niej gaz.

W grudniu kupiliśmy art. spożywcze, chemiczne, środki czyszczące, zabawki itp. za ok. 4 000,00 zł. Z tych artykułów zrobiliśmy kilkadziesiąt paczek i rozwieźliśmy do potrzebujących rodzin. Taki "Mikołajek". (zdjęcia)

W poniedziałek, 27 grudnia zbieraliśmy pełnowartościową żywność, która "została" po świętach. Akcja nie spotkała się z wielkim odzewem, ale udało się nam z otrzymanych produktów sporządzić kilkanaście solidnych paczek i rozwieźć do potrzebujących. (zdjęcia)

 

2020

W sierpniu zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy na pomoc ofiarom pożaru we wsi Kobiela. Zebraliśmy 12 440,00 zł. 

We wrześniu przekazaliśmy zestaw komputerowy DELL OSP Kiwity.

2019

W marcu Fundacja zakupiła blachę trapezową na dach nowej stodoły do gospodarstwa rolnego. Rolnikom silny podmuch wiatru zburzył stodołę, musieli więc ją odbudować, żeby zabezpieczyć przechowywane plony.

We wrześniu Fundacja zakupiła i przekazała OSP Kiwity fantomy Little Anne i Baby Anne służące do ćwiczeń podczas instruktażu pierwszej pomocy.

W listopadzie Fundacja zakupiła i przekazała kuchnię BEKO oraz zamrażarkę Philco rodzinie z Trutnowa, której spaliło się pomieszczenie gospodarcze, w którym na czas remontu domu przechowywano wiele sprzętów. Rodzina wielodzietna z niskimi dochodami.

2018

W dniu 6 grudnia odbyła się w GOK Kiwity zabawa "mikołajkowa" dla uczniów młodszych klas SP w Kiwitach. Uczestników zabawy odwiedził Mikołaj, który wszystkim dzieciom wręczył paczki.

W maju został rozstrzygnięty konkurs pt. "Najlepszy kolega/koleżanka" w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Kiwitach. Laureaci otrzymali dyplomy a zwycięzcy tablety.

Z okazji "dnia pluszowego misia" przekazaliśmy w listopadzie SP w Kiwitach 5 dużych "miśków".

2017

W lutym zakupiliśmy i przekazaliśmy OSP Kiwity 2 latarki ISKRA LED z uchwytami do hełmu.

W maju, wspólnie z OSP Kiwity zorganizowaliśmy festyn rodzinny i przekazaliśmy zabawki w formie nagród oraz art. spożywcze.

We wrześniu zakupiliśmy i przekazaliśmy uczniom SP w Rytlu kilka pudeł zabawek. Miejscowość ucierpiała wskutek potężnych wichur. Nikt nie ratował zabawek, a podziękowanie, jakie otrzymaliśmy od Dyrekcji SP w Rytlu pokazuje, że były one dzieciom potrzebne.

W grudniu ponownie zorganizowaliśmy zabawę "mikołajkową" w GDK w Kiwitach: wystrój sali, art. spożywcze, organizacja zabaw itp.

Fundacja wzięła udział w akcji "Szlachetna paczka" i wsparła 3 rodziny, między innymi: zakupem odzieży, środków czystości, art. spożywczych i drzwi harmonijkowych.

2016

W tym roku Fundacja zakupiła i przekazała potrzebującym rodzinom:
1. Zmywarkę CANDY - kobieta z przewlekłą chorobą immunologiczną.
2. Zbiornik hydroforowy 150L AQUASYSTEM - rodzina pozbawiona bieżącej wody w domu.

Przekazaliśmy też drobne prezenty uczniom I klasy rozpoczynającym rok szkolny w SP Kiwity.

2015

W dniu 6 grudnia odbyła się w GOK Kiwity zabawa "mikołajkowa" dla uczniów młodszych klas SP w Kiwitach. Uczestników zabawy odwiedził Mikołaj, który wszystkim dzieciom wręczył paczki.

Działania wcześniejsze

W pierwszych latach działalności Fundacja była organizatorem lub współorganizatorem rekolekcji dla rodzin. W ośrodku (dworku) Cichowo, dzierżawionym od gminy Krzywiń (woj. wielkopolskie), były organizowane turnusy dla ok. 120-150 osób rocznie. W kolejnych latach Fundacja zapewniała finansowanie kosztów wynajmu ośrodków rekolekcyjnych w ramach współpracy z ruchem duchowości małżeńskiej „Equipes Notre-Dame”. W latach 2006 – 2015 Fundacja współorganizowała 82 tury rekolekcji dla małżeństw oraz dla rodzin, w których wzięło udział ok. 1260 małżeństw z całego kraju.

W roku 2004 Fundacja sfinansowała tłumaczenie publikacji francuskiej dla potrzeb wykładów na temat duchowości małżeńskiej. Tytuł oryginału w jęz. francuskim: „Couple chretienne aujourd'hui” w polskim brzmieniu: „Małżonkowie chrześcijańscy dzisiaj”. Publikacja ta była następnie nieodpłatnie dystrybuowana i stanowiła podstawę dyskusji o jakości życia małżeństwa i rodziny

W roku 2012 Fundacja otrzymała zaproszenie od Katolickiej Agencji Informacyjnej na konferencję poświęconą wydaniu nowego dokumentu społecznego Konferencji Episkopatu Polski: „W trosce o człowieka i dobro wspólne”. Przedstawiciel Fundacji uczestniczył w prezentacji i dyskusji nad nowym dokumentem.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych